ECS-TXO-32CSMV-270-AN-TR
DigiKey Part Number
50-ECS-TXO-32CSMV-270-AN-TR-ND - Tape & Reel (TR)
50-ECS-TXO-32CSMV-270-AN-CT-ND - Cut Tape (CT)
50-ECS-TXO-32CSMV-270-AN-DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ECS-TXO-32CSMV-270-AN-TR
Description
XTAL OSC TCXO 27MHZ CLPSNW SMD
Detailed Description
27 MHz TCXO Clipped Sine Wave Oscillator 1.7V ~ 3.465V 4-SMD, No Lead
EDA/CAD Models
ECS-TXO-32CSMV-270-AN-TR Models
Category
Voltage - Supply
1.7V ~ 3.465V
Mfr
Frequency Stability
±500ppb
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)
2.5mA
Supplier Device Package
4-SMD (3.2x2.5)
Frequency
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)
0.047" (1.20mm)