ECS-TXO-25CSMV-320-AM-TR
DigiKey Part Number
50-ECS-TXO-25CSMV-320-AM-TR-ND - Tape & Reel (TR)
50-ECS-TXO-25CSMV-320-AM-CT-ND - Cut Tape (CT)
50-ECS-TXO-25CSMV-320-AM-DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ECS-TXO-25CSMV-320-AM-TR
Description
XTAL OSC TCXO 32MHZ CLPSNW SMD
Detailed Description
32 MHz TCXO Clipped Sine Wave Oscillator 1.7V ~ 3.465V 4-SMD, No Lead
EDA/CAD Models
ECS-TXO-25CSMV-320-AM-TR Models
Category
Voltage - Supply
1.7V ~ 3.465V
Mfr
Frequency Stability
±500ppb
Series
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)
2.5mA
Supplier Device Package
4-SMD (2.5x2)
Frequency
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max)
0.039" (1.00mm)