ECS-80-8-33Q-JES-TR
DigiKey Part Number
50-ECS-80-8-33Q-JES-TR-ND - Tape & Reel (TR)
50-ECS-80-8-33Q-JES-TRCT-ND - Cut Tape (CT)
50-ECS-80-8-33Q-JES-TRDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ECS-80-8-33Q-JES-TR
Description
CRYSTAL 8.0000MHZ 8PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
8 MHz ±20ppm Crystal 8pF 500 Ohms 4-SMD, No Lead
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
500 Ohms
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Ratings
AEC-Q200
Mounting Type
Surface Mount
Frequency
8 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (3.2x2.5)
Frequency Stability
±50ppm
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency Tolerance
±20ppm
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)
Load Capacitance
8pF