ECS-80-20-4VX
DigiKey Part Number
XC1572-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ECS-80-20-4VX
Description
CRYSTAL 8.0000MHZ 20PF TH
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
8 MHz ±30ppm Crystal 20pF 80 Ohms HC-49/US
EDA/CAD Models
ECS-80-20-4VX Models
Category
Frequency Tolerance
±30ppm
Mfr
Load Capacitance
20pF
Series
ESR (Equivalent Series Resistance)
80 Ohms
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-10°C ~ 70°C
Mounting Type
Through Hole
Frequency
8 MHz
Package / Case
Frequency Stability
±50ppm
Size / Dimension
0.447" L x 0.197" W (11.35mm x 5.00mm)