ECS-480-10-48B-CKY-TR | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | ECS-480-10-48B-CKY-TR |
Description | CRYSTAL 48.0000MHZ 10PF SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 20 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 48 MHz ±10ppm Crystal 10pF 60 Ohms 4-SMD, No Lead |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | ECS-480-10-48B-CKY-TR Models |
Category | Load Capacitance 10pF |
Mfr | ESR (Equivalent Series Resistance) 60 Ohms |
Series | Operating Mode Fundamental |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -30°C ~ 85°C |
Part Status Active | Mounting Type Surface Mount |
Type MHz Crystal | Package / Case |
Frequency 48 MHz | Supplier Device Package 4-CSMD (1.2x1) |
Frequency Stability ±10ppm | Size / Dimension 0.047" L x 0.039" W (1.20mm x 1.00mm) |
Frequency Tolerance ±10ppm | Height - Seated (Max) 0.014" (0.35mm) |