ECS-.327-9-16-TR
DigiKey Part Number
50-ECS-.327-9-16-TR-ND - Tape & Reel (TR)
50-ECS-.327-9-16-TRCT-ND - Cut Tape (CT)
50-ECS-.327-9-16-TRDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ECS-.327-9-16-TR
Description
CRYSTAL 32.7680KHZ 9PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
32.768 kHz ±20ppm Crystal 9pF 90 kOhms 2-SMD, No Lead
EDA/CAD Models
ECS-.327-9-16-TR Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
90 kOhms
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Supplier Device Package
2-SMD (1.6x1)
Frequency
32.768 kHz
Size / Dimension
0.063" L x 0.039" W (1.60mm x 1.00mm)
Frequency Tolerance
±20ppm
Height - Seated (Max)
0.020" (0.50mm)
Load Capacitance
9pF