ECS-.327-12.5-34QCS-TR
DigiKey Part Number
50-ECS-.327-12.5-34QCS-TR-ND - Tape & Reel (TR)
50-ECS-.327-12.5-34QCS-TRCT-ND - Cut Tape (CT)
50-ECS-.327-12.5-34QCS-TRDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ECS-.327-12.5-34QCS-TR
Description
CRYSTAL 32.7680KHZ 12.5PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
28 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
32.768 kHz ±10ppm Crystal 12.5pF 70 kOhms 2-SMD, No Lead
EDA/CAD Models
ECS-.327-12.5-34QCS-TR Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
70 kOhms
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Digi-Reel®
Ratings
AEC-Q200
Frequency
32.768 kHz
Supplier Device Package
2-SMD (3.2x1.5)
Frequency Tolerance
±10ppm
Size / Dimension
0.126" L x 0.059" W (3.20mm x 1.50mm)
Load Capacitance
12.5pF
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)