ECS-.327-12.5-13
DigiKey Part Number
X802-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ECS-.327-12.5-13
Description
CRYSTAL 32.7680KHZ 12.5PF TH
Customer Reference
Detailed Description
32.768 kHz ±20ppm Crystal 12.5pF 35 kOhms Cylindrical Can, Radial
EDA/CAD Models
ECS-.327-12.5-13 Models
Category
Load Capacitance
12.5pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
35 kOhms
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-10°C ~ 60°C
Part Status
Not For New Designs
Mounting Type
Through Hole
Frequency
32.768 kHz
Size / Dimension
0.083" Dia x 0.244" L (2.10mm x 6.20mm)
Frequency Tolerance
±20ppm
Height - Seated (Max)
0.244" (6.20mm)