ECS-.327-12.5-1210B-N-TR
DigiKey Part Number
XC2873TR-ND - Tape & Reel (TR)
XC2873CT-ND - Cut Tape (CT)
XC2873DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ECS-.327-12.5-1210B-N-TR
Description
CRYSTAL 32.7680KHZ 12.5PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
30 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
32.768 kHz ±20ppm Crystal 12.5pF 80 kOhms 4-SMD, No Lead
EDA/CAD Models
ECS-.327-12.5-1210B-N-TR Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
80 kOhms
Mfr
Operating Mode
Fundamental
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Type
kHz Crystal (Tuning Fork)
Supplier Device Package
4-CSMD (1.2x1)
Frequency
32.768 kHz
Size / Dimension
0.047" L x 0.039" W (1.20mm x 1.00mm)
Frequency Tolerance
±20ppm
Height - Seated (Max)
0.014" (0.35mm)
Load Capacitance
12.5pF