ECS-250-8-33B-CHP-TR3
DigiKey Part Number
50-ECS-250-8-33B-CHP-TR3TR-ND - Tape & Reel (TR)
50-ECS-250-8-33B-CHP-TR3CT-ND - Cut Tape (CT)
50-ECS-250-8-33B-CHP-TR3DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ECS-250-8-33B-CHP-TR3
Description
CRYSTAL 25.000 MHZ 8 PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
25 MHz ±10ppm Crystal 8pF 40 Ohms 4-SMD, No Lead
Category
Load Capacitance
8pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
40 Ohms
Series
Operating Mode
Fundamental
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Type
MHz Crystal
Package / Case
Frequency
25 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (3.2x2.5)
Frequency Stability
±25ppm
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency Tolerance
±10ppm
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)