ECS-240-18-33-AEN-TR
DigiKey Part Number
XC2957TR-ND - Tape & Reel (TR)
XC2957CT-ND - Cut Tape (CT)
XC2957DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ECS-240-18-33-AEN-TR
Description
CRYSTAL 24.0000MHZ 18PF SMD
Detailed Description
24 MHz ±25ppm Crystal 18pF 40 Ohms 4-SMD, No Lead
EDA/CAD Models
ECS-240-18-33-AEN-TR Models
Category
Load Capacitance
18pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
40 Ohms
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Frequency
24 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (3.2x2.5)
Frequency Stability
±50ppm
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency Tolerance
±25ppm
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)