U024-001-KPA-BK
DigiKey Part Number
TL1066-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
U024-001-KPA-BK
Description
CBL USB2.0 A RCPT TO A PLUG 1'
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
USB 2.0 Cable A Female, Angled to A Male 1.00' (304.8mm) Shielded
Category
Specifications
USB 2.0
Mfr
Transfer Rate
480Mbps
Packaging
Bulk
Wire Gauge
24 AWG, 28 AWG
Part Status
Active
Shielding
Shielded
Configuration
Color
Black
Length
1.00' (304.8mm)