MFBA2V2012P-471-R
DigiKey Part Number
283-MFBA2V2012P-471-RTR-ND - Tape & Reel (TR)
283-MFBA2V2012P-471-RCT-ND - Cut Tape (CT)
283-MFBA2V2012P-471-RDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MFBA2V2012P-471-R
Description
FERRITE BEAD 470 OHM 0805 1LN
Detailed Description
470 Ohms @ 100 MHz 1 Ferrite Bead 0805 (2012 Metric) 2.5A 50mOhm
Category
DC Resistance (DCR) (Max)
50mOhm
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Height (Max)
0.041" (1.05mm)
Impedance @ Frequency
470 Ohms @ 100 MHz
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Current Rating (Max)
2.5A