LAN2VSOD48351C2
DigiKey Part Number
283-LAN2VSOD48351C2TR-ND - Tape & Reel (TR)
283-LAN2VSOD48351C2CT-ND - Cut Tape (CT)
283-LAN2VSOD48351C2DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LAN2VSOD48351C2
Description
MOD TRANS LAN 1000B-T 2 PORT
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
350µH LAN 1000 Base-T Pulse Transformer 1CT:1CT Surface Mount
Category
Inductance
350µH
Manufacturer
Eaton - Electronics Division
Turns Ratio - Primary:Secondary
1CT:1CT
Series
Mounting Type
Surface Mount
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
1.094" L x 0.480" W (27.80mm x 12.20mm)
Part Status
Active
Height - Seated (Max)
0.295" (7.50mm)
Transformer Type
LAN 1000 Base-T
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C