HCM1A4020V3-4R7-R | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | HCM1A4020V3-4R7-R |
Description | FIXED IND 4.7UH 2.5A 118 MOHM |
Manufacturer Standard Lead Time | 27 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 4.7 µH Shielded Molded Inductor 2.5 A 118mOhm Max Nonstandard |
Datasheet | Datasheet |
Category | Shielding Shielded |
Mfr | DC Resistance (DCR) 118mOhm Max |
Series | Frequency - Self Resonant 27MHz |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Ratings AEC-Q200 |
Part Status Active | Operating Temperature -55°C ~ 155°C |
Type Molded | Inductance Frequency - Test 100 kHz |
Material - Core | Mounting Type Surface Mount |
Inductance | Package / Case Nonstandard |
Tolerance ±20% | Size / Dimension 0.173" L x 0.165" W (4.40mm x 4.20mm) |
Current Rating (Amps) | Height - Seated (Max) 0.079" (2.00mm) |
Current - Saturation (Isat) 3.2A |