HCM1A1707V2-4R7-R | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | HCM1A1707V2-4R7-R |
Description | FIXED IND 4.7UH 18A 4.72 MOHM |
Manufacturer Standard Lead Time | 19 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 4.7 µH Shielded Inductor 18 A 4.72mOhm Max Nonstandard |
Datasheet | Datasheet |
Category | Shielding Shielded |
Mfr | DC Resistance (DCR) 4.72mOhm Max |
Series | Frequency - Self Resonant 12MHz |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Ratings AEC-Q200 |
Part Status Active | Operating Temperature -55°C ~ 155°C |
Material - Core | Inductance Frequency - Test 100 kHz |
Inductance | Mounting Type Surface Mount |
Tolerance ±20% | Package / Case Nonstandard |
Current Rating (Amps) | Size / Dimension 0.675" L x 0.675" W (17.15mm x 17.15mm) |
Current - Saturation (Isat) 27A | Height - Seated (Max) 0.276" (7.00mm) |