HCM1A1307V2-220-R
DigiKey Part Number
283-HCM1A1307V2-220-RTR-ND - Tape & Reel (TR)
283-HCM1A1307V2-220-RCT-ND - Cut Tape (CT)
283-HCM1A1307V2-220-RDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HCM1A1307V2-220-R
Description
FIXED IND 22UH 6A 33.1 MOHM SMD
Customer Reference
Detailed Description
22 µH Shielded Inductor 6 A 33.1mOhm Max Nonstandard
DC Resistance (DCR)
33.1mOhm Max
Series
Frequency - Self Resonant
5MHz
Part Status
Obsolete
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Material - Core
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.530" L x 0.496" W (13.45mm x 12.60mm)
Current - Saturation (Isat)
8A
Height - Seated (Max)
0.256" (6.50mm)