HCM1A1305V2-330-R | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | HCM1A1305V2-330-R |
Description | FIXED IND 33UH 4.5A 58 MOHM SMD |
Customer Reference | |
Detailed Description | 33 µH Shielded Inductor 4.5 A 58mOhm Max Nonstandard |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | HCM1A1305V2-330-R Models |
Category | Shielding Shielded |
Mfr | DC Resistance (DCR) 58mOhm Max |
Series | Frequency - Self Resonant 3MHz |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Ratings AEC-Q200 |
Part Status Obsolete | Operating Temperature -55°C ~ 155°C |
Material - Core | Inductance Frequency - Test 100 kHz |
Inductance | Mounting Type Surface Mount |
Tolerance ±20% | Package / Case Nonstandard |
Current Rating (Amps) | Size / Dimension 0.530" L x 0.496" W (13.45mm x 12.60mm) |
Current - Saturation (Isat) 5.2A | Height - Seated (Max) 0.197" (5.00mm) |