HCM0503V2-4R7-R | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | HCM0503V2-4R7-R |
Description | FIXED IND 4.7UH 4.1A 47 MOHM SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 21 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 4.7 µH Unshielded Molded Inductor 4.1 A 47mOhm Nonstandard |
Datasheet | Datasheet |
Category | Current - Saturation (Isat) 6A |
Mfr | Shielding Unshielded |
Series | DC Resistance (DCR) 47mOhm |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Part Status Active | Mounting Type Surface Mount |
Type Molded | Package / Case Nonstandard |
Material - Core | Size / Dimension 0.203" L x 0.201" W (5.15mm x 5.10mm) |
Inductance | Height - Seated (Max) 0.118" (3.00mm) |