DRA124-102-R | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | DRA124-102-R |
Description | FIXED IND 1MH 380MA 2.94 OHM SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 20 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 1 mH Shielded Wirewound Inductor 380 mA 2.94Ohm Nonstandard |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | DRA124-102-R Models |
Category | Shielding Shielded |
Mfr | DC Resistance (DCR) 2.94Ohm |
Series | Ratings AEC-Q200 |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -40°C ~ 165°C |
Part Status Active | Inductance Frequency - Test 100 kHz |
Type Wirewound | Mounting Type Surface Mount |
Inductance | Package / Case Nonstandard |
Tolerance ±20% | Size / Dimension 0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm) |
Current Rating (Amps) | Height - Seated (Max) 0.177" (4.50mm) |
Current - Saturation (Isat) 629mA |