DRL35MMLO is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Altech Corporation
In Stock: 1.556
Datasheet
Parametric Equivalent
Bud Industries
In Stock: 76
Datasheet
MEAN WELL USA Inc.
In Stock: 0
MEAN WELL USA Inc.
Image for DRL35MMLO is not available
DRL35MMLO
DigiKey Part Number
DRL35MMLO-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DRL35MMLO
Description
DIN RAIL 35MMX7MM SLOT 39" STL
Manufacturer Standard Lead Time
27 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Din Rail Top Hat 1.378" W x 0.295" H (35.00mm x 7.50mm) Slotted Steel 39.370" (1000.00mm)
Category
Size
1.378" W x 0.295" H (35.00mm x 7.50mm)
Manufacturer
Eaton - Bussmann Electrical Division
Length
39.370" (1000.00mm)
Packaging
Bulk
Thickness
0.039" (1.00mm)