TPM2860C-01
DigiKey Part Number
4386-TPM2860C-01TR-ND - Tape & Reel (TR)
4386-TPM2860C-01CT-ND - Cut Tape (CT)
4386-TPM2860C-01DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TPM2860C-01
Description
RF DIODE SCHOTTKY 8V SOD-523
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF Diode Schottky 8V SOD-523
Category
Diode Type
Schottky
Manufacturer
DNmicron
Voltage - Peak Reverse (Max)
8V
Series
Capacitance @ Vr, F
0.28pF @ 0V, 1MHz