CL2-F45-12R
DigiKey Part Number
4761-CL2-F45-12R-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CL2-F45-12R
Description
LINE FILTER 250VAC/VDC 4.5A CHAS
Manufacturer Standard Lead Time
40 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Single Phase EMC/EMI Line Filter 4.5 A 250V 250V 50 ~ 60Hz Single Stage Quick Connect
Category
Voltage - Rated AC
250V
Manufacturer
DIT
Current
4.5 A
Series
Frequency - Operating
50 ~ 60Hz
Packaging
Box
Applications
General Purpose
Part Status
Active
Approval Agency
CSA, TUV, UR
Filter Type
Single Phase
Operating Temperature
-25°C ~ 85°C
Configuration
Single Stage
Mounting Type
Chassis Mount
Voltage - Rated DC
250V