DI280N10TL | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | DI280N10TL |
Description | MOSFET N-CH 100V 280A 8-POWERSFN |
Manufacturer Standard Lead Time | 10 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | N-Channel 100 V 280A (Tc) 425mW (Tc) Surface Mount TOLL |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | DI280N10TL Models |
Category | Vgs(th) (Max) @ Id 4.2V @ 250µA |
Mfr | Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 122 nC @ 10 V |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Vgs (Max) ±20V |
Part Status Active | Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 8150 pF @ 50 V |
FET Type | Power Dissipation (Max) 425mW (Tc) |
Technology | Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ) |
Drain to Source Voltage (Vdss) 100 V | Mounting Type Surface Mount |
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C | Supplier Device Package TOLL |
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 10V | Package / Case |
Rds On (Max) @ Id, Vgs 2mOhm @ 50A, 10V |