SMBJ48CA-13-F | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | SMBJ48CA-13-F |
Description | TVS DIODE 48VWM 77.4VC SMB |
Manufacturer Standard Lead Time | 24 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 77.4V Clamp 7.7A Ipp Tvs Diode Surface Mount SMB |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | SMBJ48CA-13-F Models |
Category | Current - Peak Pulse (10/1000µs) 7.7A |
Mfr | Power - Peak Pulse 600W |
Series | Power Line Protection No |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Applications General Purpose |
Part Status Active | Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ) |
Type Zener | Mounting Type Surface Mount |
Bidirectional Channels 1 | Package / Case DO-214AA, SMB |
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 48V | Supplier Device Package |
Voltage - Breakdown (Min) 53.3V | Base Product Number |
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 77.4V |