SDM2A20CSP-7
DigiKey Part Number
SDM2A20CSP-7DITR-ND - Tape & Reel (TR)
SDM2A20CSP-7DICT-ND - Cut Tape (CT)
SDM2A20CSP-7DIDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SDM2A20CSP-7
Description
DIODE SCHOTTKY 20V 2A X3WLB14062
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Diode 20 V 2A Surface Mount X3-WLB1406-2
Category
Speed
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Mfr
Current - Reverse Leakage @ Vr
80 µA @ 20 V
Digi-Reel®
Capacitance @ Vr, F
70pF @ 5V, 1MHz
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
20 V
Supplier Device Package
X3-WLB1406-2
Current - Average Rectified (Io)
2A
Operating Temperature - Junction
-55°C ~ 150°C
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
530 mV @ 2 A