FW4800010Z | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | FW4800010Z |
Description | CRYSTAL 48.0000MHZ 10PF SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 12 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 48 MHz ±10ppm Crystal 10pF 80 Ohms 4-SMD, No Lead |
Datasheet | Datasheet |
Category | ESR (Equivalent Series Resistance) 80 Ohms |
Mfr | Operating Mode Fundamental |
Series | Operating Temperature -40°C ~ 85°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Mounting Type Surface Mount |
Part Status Active | Package / Case |
Type MHz Crystal | Supplier Device Package 4-SMD (2x1.6) |
Frequency 48 MHz | Size / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm) |
Frequency Stability ±20ppm | Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm) |
Frequency Tolerance ±10ppm | Base Product Number |
Load Capacitance 10pF |