DSC12A065LP-13 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | DSC12A065LP-13 |
Description | SiC SBD 650V~1000V T-DFN8080-4 |
Manufacturer Standard Lead Time | 16 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Diode 650 V 12A Surface Mount DFN8080 |
Datasheet | Datasheet |
Category | Speed Zero Recovery Time > 500mA (Io) |
Mfr | Reverse Recovery Time (trr) 0 ns |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Current - Reverse Leakage @ Vr 20 µA @ 650 V |
Part Status Active | Capacitance @ Vr, F 516pF @ 100mV, 1MHz |
Technology | Mounting Type |
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 650 V | Package / Case |
Current - Average Rectified (Io) 12A | Supplier Device Package DFN8080 |
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.7 V @ 12 A | Operating Temperature - Junction -55°C ~ 175°C |