DMN10H220L-7 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | DMN10H220L-7 |
Description | MOSFET N-CH 100V 1.4A SOT23 |
Manufacturer Standard Lead Time | 40 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | N-Channel 100 V 1.4A (Ta) 1.3W (Ta) Surface Mount SOT-23-3 |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | DMN10H220L-7 Models |
Category | Vgs(th) (Max) @ Id 2.5V @ 250µA |
Mfr | Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 8.3 nC @ 10 V |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Vgs (Max) ±16V |
Part Status Active | Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 401 pF @ 25 V |
FET Type | Power Dissipation (Max) 1.3W (Ta) |
Technology | Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ) |
Drain to Source Voltage (Vdss) 100 V | Mounting Type Surface Mount |
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C | Supplier Device Package SOT-23-3 |
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 4.5V, 10V | Package / Case |
Rds On (Max) @ Id, Vgs 220mOhm @ 1.6A, 10V | Base Product Number |