D4V5H1U2LP1610-7
DigiKey Part Number
D4V5H1U2LP1610-7DITR-ND - Tape & Reel (TR)
D4V5H1U2LP1610-7DICT-ND - Cut Tape (CT)
D4V5H1U2LP1610-7DIDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
D4V5H1U2LP1610-7
Description
TVS DIODE 4.5VWM UDFN16102
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
11.5V Clamp 90A (8/20µs) Ipp Tvs Diode Surface Mount U-DFN1610-2 (Type B)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
D4V5H1U2LP1610-7 Models
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
90A (8/20µs)
Mfr
Power Line Protection
No
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Capacitance @ Frequency
800pF @ 1MHz
Part Status
Active
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Type
Zener
Mounting Type
Surface Mount
Unidirectional Channels
1
Package / Case
0603 (1610 Metric)
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
4.5V (Max)
Supplier Device Package
Voltage - Breakdown (Min)
5.5V
Base Product Number
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
11.5V