D3V3S1U2LP1610-7
DigiKey Part Number
31-D3V3S1U2LP1610-7TR-ND - Tape & Reel (TR)
31-D3V3S1U2LP1610-7CT-ND - Cut Tape (CT)
31-D3V3S1U2LP1610-7DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
D3V3S1U2LP1610-7
Description
TVS DIODE 3.3VWM UDFN16102
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
11.5V Clamp 200A (8/20µs) Ipp Tvs Diode Surface Mount U-DFN1610-2 (Type B)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
D3V3S1U2LP1610-7 Models
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
200A (8/20µs)
Digi-Reel®
Applications
General Purpose
Part Status
Active
Capacitance @ Frequency
1400pF @ 1MHz
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Unidirectional Channels
1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
3.3V (Max)
Package / Case
0603 (1610 Metric)
Voltage - Breakdown (Min)
3.8V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
11.5V