D3V3AP2WF-7
DigiKey Part Number
31-D3V3AP2WF-7TR-ND - Tape & Reel (TR)
31-D3V3AP2WF-7CT-ND - Cut Tape (CT)
31-D3V3AP2WF-7DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
D3V3AP2WF-7
Description
TVS DIODE 3.3VWM 8VC SOD123F
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
8V Clamp 28.2A Ipp Tvs Diode Surface Mount SOD-123F
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
28.2A
Mfr
Power - Peak Pulse
225W
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Power Line Protection
No
Part Status
Active
Applications
General Purpose
Type
Zener
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Unidirectional Channels
1
Mounting Type
Surface Mount
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
3.3V
Package / Case
SOD-123F
Voltage - Breakdown (Min)
5.2V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
8V