D20V0L1B2WSQ-7
DigiKey Part Number
31-D20V0L1B2WSQ-7TR-ND - Tape & Reel (TR)
31-D20V0L1B2WSQ-7CT-ND - Cut Tape (CT)
31-D20V0L1B2WSQ-7DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
D20V0L1B2WSQ-7
Description
TVS DIODE 20VWM 30VC SOD323
Manufacturer Standard Lead Time
40 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
30V Clamp 3A (8/20µs) Ipp Tvs Diode Surface Mount SOD-323
Category
Power Line Protection
No
Mfr
Applications
General Purpose
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Capacitance @ Frequency
10pF @ 1MHz
Part Status
Active
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Type
Zener
Grade
Automotive
Bidirectional Channels
1
Qualification
AEC-Q101
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
20V (Max)
Mounting Type
Surface Mount
Voltage - Breakdown (Min)
21V
Package / Case
SC-76, SOD-323
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
30V
Supplier Device Package
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
3A (8/20µs)
Base Product Number
Power - Peak Pulse
90W