AP7353D-31FS4-7
DigiKey Part Number
31-AP7353D-31FS4-7TR-ND - Tape & Reel (TR)
31-AP7353D-31FS4-7CT-ND - Cut Tape (CT)
31-AP7353D-31FS4-7DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AP7353D-31FS4-7
Description
IC REG LINEAR 3.1V X2-DFN10104
Detailed Description
Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 250mA X2-DFN1010-4 (Type B)
PSRR
90dB ~ 70dB (100Hz ~ 10kHz)
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Output Type
Grade
Automotive
Number of Regulators
1
Qualification
AEC-Q100
Voltage - Input (Max)
5.5V
Voltage - Output (Min/Fixed)
3.1V
Voltage Dropout (Max)
0.15V @ 250mA