XBRR-24Z8RM
DigiKey Part Number
602-XBRR-24Z8RM-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
XBRR-24Z8RM
Description
RF TXRX MOD 802.15.4BT SMD
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
802.15.4, Bluetooth Bluetooth v4.2, Bluetooth v5.0, Zigbee® Transceiver Module 2.4GHz Antenna Not Included Surface Mount
Antenna Type
Antenna Not Included
Memory Size
1MB RAM
Voltage - Supply
1.71V ~ 3.8V
Current - Receiving
14mA
Protocol
Current - Transmitting
193mA
Frequency
2.4GHz
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C