XB3-24Z8PT
DigiKey Part Number
602-2191-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
XB3-24Z8PT
Description
RF TXRX MOD 802.15.4 TRC ANT TH
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
802.15.4 Zigbee® Transceiver Module 2.4GHz Integrated, Trace Through Hole
Antenna Type
Integrated, Trace
Packaging
Tray
Utilized IC / Part
EFR32MG
Voltage - Supply
2.1V ~ 3.6V
RF Family/Standard
Current - Receiving
15mA
Protocol
Current - Transmitting
135mA
Mounting Type
Through Hole
Frequency
2.4GHz
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C