XB3-24Z8PS
DigiKey Part Number
602-2197-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
XB3-24Z8PS
Description
RF TXRX MOD 802.15.4 TH SMD
Manufacturer Standard Lead Time
25 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
802.15.4 Zigbee® Transceiver Module 2.4GHz Integrated, Trace Surface Mount
Antenna Type
Integrated, Trace
Packaging
Tray
Utilized IC / Part
EFR32MG
Voltage - Supply
2.1V ~ 3.6V
RF Family/Standard
Current - Receiving
15mA
Protocol
Current - Transmitting
135mA
Mounting Type
Surface Mount
Frequency
2.4GHz
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C