PMR-36V320W1AT
DigiKey Part Number
1145-PMR-36V320W1AT-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PMR-36V320W1AT
Description
AC/DC CONVERTER 36V 320W
Detailed Description
Enclosed AC DC Converters 1 Output 36V 90 ~ 264 VAC Input
Voltage - Isolation
4 kV
Efficiency
91.5%
Operating Temperature
-30°C ~ 70°C (With Derating)
Features
Adjustable Output, PFC, Universal Input
Voltage - Input
90 ~ 264 VAC
Size / Dimension
8.46" L x 4.53" W x 1.18" H (214.9mm x 115.1mm x 30.0mm)
Voltage - Output 1
36V
Approval Agency
CB, CE, cURus, EAC, KC, TUV, UKCA
Current - Output 1
8.9 A