MDS-300APB18 AA
DigiKey Part Number
1145-1255-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MDS-300APB18 AA
Description
AC/DC CONVERTER 18V 220W
Detailed Description
Open Frame AC DC Converters 1 Output 18V 90 ~ 264 VAC Input
Voltage - Isolation
4 kV
Series
Efficiency
93.5%
Packaging
Box
Operating Temperature
-10°C ~ 70°C (With Derating)
Type
Open Frame
Size / Dimension
5.00" L x 3.00" W x 1.40" H (127.0mm x 76.2mm x 35.6mm)
Voltage - Input
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output 1
18V
Current - Output 1
12.22 A