DRS-24V30W1NZ
DigiKey Part Number
1145-1234-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DRS-24V30W1NZ
Description
AC/DC DIN RAIL SUPPLY 24V 30W
Manufacturer Standard Lead Time
32 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
AC DIN Rail Power Supply 1 Output 24V 1.25A
Category
Power (Watts)
30W
Manufacturer
Delta Electronics
Voltage - Isolation
3 kV
Packaging
Box
Efficiency
88%
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C (With Derating)
Input Type
AC
Features
Adjustable Output, IP20, Universal Input
Size / Dimension
3.52" L x 0.83" W x 2.95" H (89.5mm x 21.0mm x 75.0mm)
AC Voltage - Input
85 ~ 264 VAC
Approval Agency
CB Scheme, CE, EAC, EN, NEC Class 2, SIQ, UL
Voltage - Output 1
24V
Standard Number
50581; 55024; 55032; 60950-1; 61000-3-2; 61000-3-3
Current - Output (Max)
1.25A