DRS-24V100W1AZ
DigiKey Part Number
1145-1224-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DRS-24V100W1AZ
Description
AC/DC DIN RAIL SUPPLY 24V 100W
Manufacturer Standard Lead Time
32 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
AC DIN Rail Power Supply 1 Output 24V 4A
Category
Power (Watts)
100W
Manufacturer
Delta Electronics
Voltage - Isolation
3 kV
Packaging
Box
Efficiency
89%
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C (With Derating)
Input Type
AC
Features
Adjustable Output, IP20, Load Sharing, PFC, Universal Input
Size / Dimension
3.94" L x 1.77" W x 2.95" H (100.0mm x 45.0mm x 75.0mm)
AC Voltage - Input
85 ~ 264 VAC
Approval Agency
CB, CE, cULus, cURus, TUV
Voltage - Output 1
24V
Base Product Number
Current - Output (Max)
4A