DRF-24V120W3GBA
DigiKey Part Number
1145-DRF-24V120W3GBA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DRF-24V120W3GBA
Description
AC/DC DIN RAIL 24V 120W 3PHASE
Detailed Description
AC DIN Rail Power Supply 1 Output 24V 5A
Category
Power (Watts)
120W
Voltage - Isolation
4 kV
Efficiency
87.5%
Operating Temperature
-25°C ~ 70°C (With Derating)
Input Type
AC
Features
Adjustable Output, PFC
Size / Dimension
4.88" L x 1.50" W x 4.93" H (124.0mm x 38.1mm x 125.2mm)
Voltage - Output 1
24V
Approval Agency
CB, CE, cULus, cURus, EAC, KC, SIQ, UKCA
Current - Output (Max)
5A