DS4-01P-11-00L(H) | |
|---|---|
DigiKey Part Number | 2388-DS4-01P-11-00L(H)-ND |
Manufacturer | Degson |
Manufacturer Product Number | DS4-01P-11-00L(H) |
Description | DIN Rail Terminal Block |
Customer Reference | |
Detailed Description | Terminal Block Connector 2 Position Feed Through Gray 10-24 AWG |
Datasheet | Datasheet |
Category | Voltage - IEC 1000V |
Manufacturer Degson | Current - UL 30 A |
Packaging Bulk | Voltage - UL 600V |
Part Status Active | Wire Gauge or Range - AWG 10-24 AWG |
Type Feed Through | Wire Gauge or Range - mm² 0.2-6mm² |
Number of Positions 2 | Color Gray |
Number of Levels 1 | Material - Insulation Polyamide (PA66), Nylon 6/6 |
Terminal - Width 6.2mm | Material Flammability Rating UL94 V-0 |
Termination Style Screw | Stripping Length 11mm ~ 13mm |
Current - IEC 32 A |