P31-12MXA
DigiKey Part Number
P31-12MXA-ND
Manufacturer Product Number
P31-12MXA
Description
AC/DC CONVERTER 12V
Detailed Description
Enclosed AC DC Converters 2 Output 12V 25mA, 25mA 105 ~ 230 VAC Input
Operating Temperature
-25°C ~ 71°C
Size / Dimension
2.01" L x 2.01" W x 0.87" H (51.0mm x 51.0mm x 22.2mm)
Voltage - Input
105 ~ 230 VAC
Line Regulation
0.1%
Voltage - Output 1
12V
Load Regulation
0.1%
Current - Output (Max)
25mA, 25mA