752091104GPTR7
DigiKey Part Number
60-752091104GPTR7TR-ND - Tape & Reel (TR)
60-752091104GPTR7CT-ND - Cut Tape (CT)
60-752091104GPTR7DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
752091104GPTR7
Description
RES ARRAY 8 RES 100K OHM 9SRT
Manufacturer Standard Lead Time
28 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
100k Ohm ±2% 80mW Power Per Element Bussed 8 Resistor Network/Array ±200ppm/°C 9-SRT
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
752091104GPTR7 Models
Category
Number of Pins
9
Manufacturer
CTS Resistor Products
Power Per Element
80mW
Series
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Circuit Type
Bussed
Package / Case
9-SRT
Resistance (Ohms)
100k
Size / Dimension
0.515" L x 0.080" W (13.08mm x 2.03mm)
Tolerance
±2%
Height - Seated (Max)
0.100" (2.53mm)