643H10005I3R is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Abracon LLC
In Stock: 726
Datasheet
Parametric Equivalent
SiTime
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
SiTime
In Stock: 0
Renesas Electronics Corporation
In Stock: 511
100 MHz XO (Standard) HCSL Oscillator 3.3V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
643H10005I3R
DigiKey Part Number
643H10005I3R-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
643H10005I3R
Description
XTAL OSC XO 100.0000MHZ HCSL SMD
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Output
HCSL
Mfr
Voltage - Supply
3.3V
Series
Frequency Stability
±25ppm
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Part Status
Active
Current - Supply (Max)
60mA
Base Resonator
Mounting Type
Surface Mount
Type
Package / Case
6-SMD, No Lead
Frequency
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Function
Enable/Disable
Height - Seated (Max)
0.039" (1.00mm)