MIN300VKIT1
DigiKey Part Number
338-1357-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MIN300VKIT1
Description
CAP KIT MICA 3.3PF-150PF 65PCS
Manufacturer Standard Lead Time
27 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Mica Capacitor Kit 3.3pF ~ 150pF 300V Surface Mount 65 Pieces (13 Values - 5 Each)
Mounting Type
Surface Mount
Manufacturer
Cornell Dubilier Knowles
Voltage - Rated
300V
Series
Tolerance
±0.5pF, ±5%
Packaging
Case
Applications
RF, Microwave, High Frequency
Part Status
Active
Quantity
65 Pieces (13 Values - 5 Each)
Kit Type
Mica
Packages Included
Non-Standard SMD
Capacitance Range
3.3pF ~ 150pF