CDV19FF332JO3F
DigiKey Part Number
338-2796-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CDV19FF332JO3F
Description
CAP MICA 3300PF 5% 1KV RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
22 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
3300 pF Mica Capacitor 1 kV Radial
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CDV19FF332JO3F Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Lead Spacing
0.343" (8.70mm)
Capacitance
3300 pF
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.720" L x 0.382" W (18.30mm x 9.70mm)
Voltage - Rated
1 kV
Height - Seated (Max)
0.591" (15.00mm)