CDV19EF300JO3F
DigiKey Part Number
CDV19EF300JO3F-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CDV19EF300JO3F
Description
CAP MICA 30PF 5% 1KV RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
22 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
30 pF Mica Capacitor 1 kV Radial
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Lead Spacing
0.343" (8.70mm)
Capacitance
30 pF
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.642" L x 0.189" W (16.30mm x 4.80mm)
Voltage - Rated
1 kV
Height - Seated (Max)
0.500" (12.70mm)