CD5EC330JO3
DigiKey Part Number
338-1066-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CD5EC330JO3
Description
CAP MICA 33PF 5% 300V RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
22 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
33 pF Mica Capacitor 300 V Radial
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Lead Spacing
0.118" (3.00mm)
Capacitance
33 pF
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.272" L x 0.130" W (6.90mm x 3.30mm)
Voltage - Rated
300 V
Height - Seated (Max)
0.201" (5.10mm)